تبلیغات
دنیای اسلام - گفتگو با بازیگر نقش امام رضا (ع) +عکس
 
دنیای اسلام
عکس ها و مطالب و پاسخ به سوالات دینی روز
درباره وبلاگ


اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
حسین بیشتر از آب تشنه لبیک بود

افسوس که بجای افکارش زخمهای تنش را نشانمان دادند

و بزرگترین دردش را بی آبی نامیدند!
دکتر شریعتی

الحمد لله الذی جعلنا من المتمسكین بولایة امیر المؤمنین علی ابن ابیطالب و اولاده المعصومین علیهم السلام

مدیر وبلاگ : فرزانه
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
چرا مسلمان هستید؟ (علت اصلی)
در ادامه مطلب...

فرخ نعمتی که 13 سال پیش به عنوان بازیگر «ولایت عشق» ایفاگر نقش امام رضا(ع) - بدون اینکه چهره‌اش نشان داده شود - بود، اکنون به انگیزه بازپخش این سریال از شبکه تماشا، از نگرانی‌ها و دلهره‌های آن سال‌ها و بازی در سریال مهدی فخیم‌زاده گفت.

هنوز برای خیلی‌ها سوال است که چرا چهره امام رضا (ع) نشان داده نشد

بازیگر نقش امام رضا (ع) در «ولایت عشق»، ابتدا با اشاره به نقشی که در این سریال عهده‌دار بود، می‌گوید: زمانی که در ابتدای کار ایفای نقش آن بزرگوار را به من پیشنهاد دادند، طبیعی است که فضای خاصی ایجاد شد که من از گفتن و و حرف زدن درباره آن عاجز هستم. شاید دیگران با اشاره به نقشی که در سریال «ولایت عشق» داشتم، می‌گفتند با این اقدام موهبتی نصیب من شده و من انتخاب شدم. در آن زمان وقتی به گوش اطرافیان می‌رسید که من قرار است نقش امام رضا(ع) را ایفا کنم، همه می‌گفتند مگر می‌شود نشان داده شود، مگر می‌شود چهره امام رضا(ع) دیده شود. این یک سوال برای همه بود و امروزه برای خیلی‌ها هنوز این سوال مطرح است که مگر امکان نداشت چهره امام رضا(ع) نشان داده شود؟ اما به اعتقاد من همین‌قدر هم به ما نشان می‌دهد که ما چقدر موفق بودیم. برای ایفای نقش امام رضا (ع) دلهره داشتم

این بازیگر تئاتر و تلویزیون با یادآوری 13 سال قبل و ایفای نقش امام رضا(ع) در سریال مهدی فخیم‌زاده، درباره اینکه آیا برای ایفای نقش امام رضا(ع) در سریال «ولایت عشق» که حال بیش از یک دهه از آن می‌گذرد، دلهره و نگرانی داشتید؟ می‌گوید: دلهره بازی در یک نقش همواره برای بازیگر وجود دارد و این امر طبیعی است. در آن زمان وقتی می‌خواستیم سریال «ولایت عشق» را کار کنیم به دلیل اینکه بخشی از آن کار خیلی برایمان شناخته شده نبود و نمی‌دانستیم تا چه مرزی می‌توانیم در این زمینه پیش برویم به عنوان بازیگر دلهره و نگرانی داشتم؛ چرا که معتقدم یک بازیگر همیشه مثل یک کودک کلاس اولی می‌ماند که خودش را خالی از همه چیز و هر نوع پیش‌داوری در اختیار فردی به اسم کارگردان می‌گذارد.

نعمتی گفت: طبیعی است که برای ایفای چنین نقش بزرگی در سریال «ولایت عشق» دلهره و نگرانی داشته باشم.

جسارت‌ها و تجربه‌های فخیم‌زاده «ولایت عشق»را ماندگار کرد

بازیگر نقش امام رضا (ع) در سریال «ولایت عشق»، همچنین با اشاره به کارگردانی مهدی فخیم‌زاده در این سریال یادآور شد: شاید می‌شد در آن زمان با دست بازتری عمل کرد اما در مجموع این جسارت‌ها و تجربه‌های فخیم‌زاده بود که در «ولایت عشق» خیلی عوامل را کمک کرد تا کاری ماندگار ارائه دهیم.

وی در ادامه از ماندگار شدن سریال «ولایت عشق» اظهار خوشحالی کرد و گفت:‌ باید به من حق بدهید که به عنوان یک بازیگر به خاطر بازی در «ولایت عشق» به خودم ببالم. به خاطر «ولایت عشق»ی که اکنون 13 سال از آن می‌گذرد و گمان می‌کنم این کار بزرگترین و مثبت‌ترین قدمی بوده که در حیطه کاری‌ام برداشتم. ما با «ولایت عشق» توانستیم به ساحت مقدسی که در مملکت‌مان بسیار زیبا و والاست نزدیک شویم و گمانم این است که این اثر برای تمامی دست‌اندرکاران «ولایت عشق» قدم بزرگی بود، به ویژه برای افرادی مثل مهدی فخیم‌زاده که نقش عمده‌تری در کار داشتند.

بازیگر نقش امام رضا(ع) در سریال «ولایت عشق» همچنین تصریح کرد: آقای فخیم‌زاده به عنوان کارگردان چندین سال جهت ساخت این مجموعه ممارست به خرج داد و از تجربیاتش استفاده کرد و در نهایت توانست کار موفقی شود و همین برای ما کافی است.

او خاطرنشان کرد: در نهایت پس از زحمات فراوان دیدیم که مهدی فخیم‌زاده در مجموع در ارائه چنین تأثیری کاملا موفق بود و من هم به عنوان بازیگر نقش اصلی این شانس و بخت را در دوره بازیگری‌ام داشتم که به دلایلی چنین نقشی به من پیشنهاد شود. به هر حال باید بگویم خوشحالم که با ایفای نقشم در «ولایت عشق» قدم مثبتی برداشته شد. امیدوارم این امر تداوم داشته باشد.

نعمتی از باز پخش چندین باره «ولایت عشق» چه احساسی دارد؟

نعمتی در بخشی دیگر از گفت‌وگوی خود درباره‌ی بازپخش چندین‌باره سریال «ولایت عشق» به خبرنگار ایسنا گفت: این سریال ده‌ها بار با مونتاژهای مختلف در زمان‌های مختلف پخش شده است و در جاهای مختلف به غلط از آن استفاده شده است. در اینجا سوال من این است که نمی‌دانم تلویزیون از این بابت چقدر برای خودش این حق را قائل است که هر کاری دلش می‌خواهد انجام دهد.

او ادامه داد: اخیرا در یک کاست در یکی از سی‌دی‌ها اشعار خانم جوانی به نام خانم احمدی را خواندم. این کار با موسیقی بهزاد عبدی به بازار آمد و جالب اینجاست که کاری که هنوز یک سال از انتشار آن نگذشته ما می‌بینیم که ناگهان در یک برنامه تلویزیونی از آن استفاده شده است و در نهایت با کمال رشادت در تیتراژ اسم ما را آورده‌اند، در حالی که من اصلا نمی‌دانستم که تلویزیون می‌خواهد آن‌ها را پخش کند.

این بازیگر تصریح کرد: نمی‌دانم در دنیای حرفه‌ای چقدر این دستبردها و حقوق‌ دیگران را نشناختن می‌خواهد جریان پیدا کند. به همین خاطر پخش سریال «ولایت عشق» که تاکنون ده‌ها بار انجام شده است، خیلی برایم خوشایند نیست. در اینجا باید بگویم زمانی که کمیت کار را به قدری افزایش می‌دهیم که کوچکترین دسترسی به مسائل کیفی نداریم،‌ نتیجه همین می‌شود و در نهایت چند صد فیلم تلویزیونی می‌بینیم که به یک بار دیدن هم نمی‌ارزد چه برسد که بارها از کانال‌های مختلف بازپخش شود. کیفیت سریال سازی حال حاضر تلویزیون از زبان فرخ نعمتی

این بازیگر تئاتر و تلویزیون در ادامه درباره اینکه فکر نمی‌کنید سریال‌سازی نسبت به گذشته ضعیف شده است؟ توضیح داد: گاهی اوقات یک نوع از کارهایی ساخته می‌شوند که از ابتدا مشخص است که در جهت مطلوبی پیش نخواهد رفت. در اینجا باید گفت، برای هر کاری نیاز به یکسری مقدمات است و ما می‌توانیم حداقل این را یاد بگیریم که به عنوان مثال نمی‌شود با یک گردو برای 15 نفر فسنجان تهیه کرد. بر این اساس به اعتقاد من هر چیزی نیاز به ابزار خودش دارد برای اینکه بتواند شکل بگیرد. گاهی با امکانات ابتدایی کارهایمان را پیش می‌بریم در حالی که نباید این اتفاق بیافتد.

ما در کارهای هنری‌مان هم تجربه ساخت فیلم‌های هشت میلی‌متری و هم 16 میلی‌متری را داشتیم که تفاوت‌های آشکاری با هم داشتند. امروزه که با دوربین عکاسی فیلم‌سازی می‌شود و با موبایل هر اقدامی را انجام می‌دهند کمی مرزها از بین رفته است و گاهی اوقات می‌بینیم که در یک کانال یک کار بسیار باارزش پخش می‌شود و در مقابل در شبکه دیگری یک کار دیگر می‌بینیم که باعث تعجب‌مان است که مثلا دست‌اندرکاران همان سازمان چطور به هر دو کار رضایت می‌دهند و فکر می‌کنند سلیقه مردم اینقدر متفاوت است!

تلویزیون ما رسما خالی از تئاتر است

وی ادامه داد:‌ به نظرم ما در تلویزیون کارهای خوب هم می‌بینیم. ما باید به کارهایی که در حال حاضر داریم با بسط بیشتری نگاه کنیم. البته نمی‌خواهم بگویم روال رو به رشد است، خیر تلویزیون واقعا گاهی حرکاتی انجام می‌دهد که در جهت ضربه زدن به کلیت سینما و هنر نمایش است. از نمایش حرف نزنید که تلویزیون ما رسما خالی از تئاتر است اما ما می‌بنیم که مثلا در زمینه سریال که این روزها با اقبال عمومی مواجه شده است و کم‌کم خودش را نشان می‌دهد. به عنوان مثال وقتی می‌بنیم که فیلم‌های ویدیویی را دیگر کسی در بقالی‌ها خریداری نمی‌کند و فروش لازم را ندارند، فکر می‌کنیم مردم چیزهای بهتری می‌خواهند و ای کاش کمی مسؤولان ما به این موضوع فکر کنند.نعمتی به همراه همسرش در یک سریال ایفای نقش می‌کند

نعمتی در پایان گفت‌وگوی خود با اشاره به کارهای جدیدش در تلویزیون گفت:‌ به عنوان فردی که کار حرفه‌ای انجام می‌دهم، تقریبا در تلویزیون این روزها بیکار نیستم. در حال حاضر هم یک سریال آماده پخش دارم که فکر می‌کنم مراحل پایان تصویربرداری‌اش در حال سپری شدن است. در یک سریال به کارگردانی حجت قاسم‌زاده اصل ایفای نقش داشتم که اسمش «یادآوری» است اما ممکن است تغییر کند. در این سریال در کنار همسرم نقش یک زوج را بازی می‌کنیم اما نمی‌دانم از چه شبکه‌ای قرار است پخش شود.

 «ولایت عشق» سریالی است که به کارگردانی مهدی فخیم زاده،در سال ۱۳۷۹ حول محور داستان زندگی علی بن موسی الرضا از شبکه اول سیما به روی آنتن رفت.

فرخ نعمتی، محمد صادقی، اکبر زنجانپور، داوود رشیدی، فتحعلی اویسی، بیتا فرهی، مریلا زارعی، دانیال حکیمی، بیژن امکانیان، رامبد جوان، لادن طباطبایی، عنایت بخشی، مهدی فخیم زاده و ... از بازیگران اصلی این سریال هستند.

موضوع داستان سریال «ولایت عشق» درباره زندگی امام علی بن موسی الرضا (ع) و آوردن ایشان به مرو و دوران سخت نیابت ایشان و شهادتش است.

خبرگزاری ایسنا


نوع مطلب : مشاهیر اسلامی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
دوشنبه 27 شهریور 1396 06:30 ق.ظ
Hello, i believe that i noticed you visited
my blog so i got here to go back the want?.I am attempting to in finding
issues to improve my website!I suppose its good enough to make use
of some of your concepts!!
پنجشنبه 16 شهریور 1396 08:05 ق.ظ
Thanks , I have just been looking for information approximately this
subject for a while and yours is the best I have came upon so far.
However, what concerning the conclusion? Are you sure about
the source?
پنجشنبه 16 شهریور 1396 05:30 ق.ظ
Very good information. Lucky me I found your site by chance (stumbleupon).
I've saved it for later!
یکشنبه 15 مرداد 1396 01:53 ب.ظ
I visit day-to-day some web sites and websites to read content, however this web
site offers feature based posts.
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 02:36 ق.ظ
WOW just what I was searching for. Came here by searching for games
جمعه 8 اردیبهشت 1396 10:43 ق.ظ
hey there and thank you for your info – I have definitely picked up something new from right here.

I did however expertise several technical issues using this site, since I
experienced to reload the web site lots of times
previous to I could get it to load correctly. I had been wondering if your web host
is OK? Not that I'm complaining, but slow loading instances
times will sometimes affect your placement in google and could damage your high-quality score if advertising and marketing with
Adwords. Well I am adding this RSS to my email and can look
out for much more of your respective fascinating content. Make sure you update this again very soon.
چهارشنبه 30 فروردین 1396 12:56 ب.ظ
It's the best time to make some plans for the future and it's time to be happy.

I've read this post and if I could I want
to suggest you few interesting things or tips. Maybe you could write
next articles referring to this article.
I want to read even more things about it!
دوشنبه 28 فروردین 1396 04:51 ب.ظ
What's up to every body, it's my first visit of this blog;
this webpage consists of awesome and truly excellent data designed for readers.
جمعه 25 فروردین 1396 08:42 ق.ظ
I like reading a post that will make men and women think.
Also, thank you for permitting me to comment!
چهارشنبه 23 فروردین 1396 09:36 ق.ظ
If you are going for finest contents like me, only pay a quick visit this website all the time for the reason that it presents feature contents,
thanks
چهارشنبه 23 فروردین 1396 08:41 ق.ظ
Hi there, its fastidious post concerning media print, we all understand media is a wonderful source of
facts.
یکشنبه 20 فروردین 1396 05:10 ق.ظ
Hi there! I know this is kinda off topic but I was wondering
if you knew where I could get a captcha plugin for my comment form?
I'm using the same blog platform as yours and I'm having trouble finding one?
Thanks a lot!
شنبه 19 فروردین 1396 12:56 ب.ظ
I think that everything composed was actually very logical.
But, think about this, what if you were to write a awesome headline?
I mean, I don't want to tell you how to run your website, but what if you added a post title
that makes people desire more? I mean دنیای اسلام -
گفتگو با بازیگر نقش امام رضا (ع) +عکس is kinda boring.
You might peek at Yahoo's home page and see how
they create article titles to get people to click.
You might add a video or a picture or two to grab readers interested about what you've written. Just my
opinion, it might make your website a little livelier.
شنبه 19 فروردین 1396 12:07 ب.ظ
Hello, I check your new stuff on a regular basis.
Your story-telling style is awesome, keep up the good work!
پنجشنبه 9 آبان 1392 09:36 ب.ظ
سلام وبت خیلی قسنگه خیلی خوشم امد خسته نباشی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی