تبلیغات
دنیای اسلام - گفتگو با بازیگر نقش امام رضا (ع) +عکس
 
دنیای اسلام
عکس ها و مطالب و پاسخ به سوالات دینی روز
درباره وبلاگ


اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
حسین بیشتر از آب تشنه لبیک بود

افسوس که بجای افکارش زخمهای تنش را نشانمان دادند

و بزرگترین دردش را بی آبی نامیدند!
دکتر شریعتی

الحمد لله الذی جعلنا من المتمسكین بولایة امیر المؤمنین علی ابن ابیطالب و اولاده المعصومین علیهم السلام

مدیر وبلاگ : فرزانه
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
چرا مسلمان هستید؟ (علت اصلی)
در ادامه مطلب...

فرخ نعمتی که 13 سال پیش به عنوان بازیگر «ولایت عشق» ایفاگر نقش امام رضا(ع) - بدون اینکه چهره‌اش نشان داده شود - بود، اکنون به انگیزه بازپخش این سریال از شبکه تماشا، از نگرانی‌ها و دلهره‌های آن سال‌ها و بازی در سریال مهدی فخیم‌زاده گفت.

هنوز برای خیلی‌ها سوال است که چرا چهره امام رضا (ع) نشان داده نشد

بازیگر نقش امام رضا (ع) در «ولایت عشق»، ابتدا با اشاره به نقشی که در این سریال عهده‌دار بود، می‌گوید: زمانی که در ابتدای کار ایفای نقش آن بزرگوار را به من پیشنهاد دادند، طبیعی است که فضای خاصی ایجاد شد که من از گفتن و و حرف زدن درباره آن عاجز هستم. شاید دیگران با اشاره به نقشی که در سریال «ولایت عشق» داشتم، می‌گفتند با این اقدام موهبتی نصیب من شده و من انتخاب شدم. در آن زمان وقتی به گوش اطرافیان می‌رسید که من قرار است نقش امام رضا(ع) را ایفا کنم، همه می‌گفتند مگر می‌شود نشان داده شود، مگر می‌شود چهره امام رضا(ع) دیده شود. این یک سوال برای همه بود و امروزه برای خیلی‌ها هنوز این سوال مطرح است که مگر امکان نداشت چهره امام رضا(ع) نشان داده شود؟ اما به اعتقاد من همین‌قدر هم به ما نشان می‌دهد که ما چقدر موفق بودیم. برای ایفای نقش امام رضا (ع) دلهره داشتم

این بازیگر تئاتر و تلویزیون با یادآوری 13 سال قبل و ایفای نقش امام رضا(ع) در سریال مهدی فخیم‌زاده، درباره اینکه آیا برای ایفای نقش امام رضا(ع) در سریال «ولایت عشق» که حال بیش از یک دهه از آن می‌گذرد، دلهره و نگرانی داشتید؟ می‌گوید: دلهره بازی در یک نقش همواره برای بازیگر وجود دارد و این امر طبیعی است. در آن زمان وقتی می‌خواستیم سریال «ولایت عشق» را کار کنیم به دلیل اینکه بخشی از آن کار خیلی برایمان شناخته شده نبود و نمی‌دانستیم تا چه مرزی می‌توانیم در این زمینه پیش برویم به عنوان بازیگر دلهره و نگرانی داشتم؛ چرا که معتقدم یک بازیگر همیشه مثل یک کودک کلاس اولی می‌ماند که خودش را خالی از همه چیز و هر نوع پیش‌داوری در اختیار فردی به اسم کارگردان می‌گذارد.

نعمتی گفت: طبیعی است که برای ایفای چنین نقش بزرگی در سریال «ولایت عشق» دلهره و نگرانی داشته باشم.

جسارت‌ها و تجربه‌های فخیم‌زاده «ولایت عشق»را ماندگار کرد

بازیگر نقش امام رضا (ع) در سریال «ولایت عشق»، همچنین با اشاره به کارگردانی مهدی فخیم‌زاده در این سریال یادآور شد: شاید می‌شد در آن زمان با دست بازتری عمل کرد اما در مجموع این جسارت‌ها و تجربه‌های فخیم‌زاده بود که در «ولایت عشق» خیلی عوامل را کمک کرد تا کاری ماندگار ارائه دهیم.

وی در ادامه از ماندگار شدن سریال «ولایت عشق» اظهار خوشحالی کرد و گفت:‌ باید به من حق بدهید که به عنوان یک بازیگر به خاطر بازی در «ولایت عشق» به خودم ببالم. به خاطر «ولایت عشق»ی که اکنون 13 سال از آن می‌گذرد و گمان می‌کنم این کار بزرگترین و مثبت‌ترین قدمی بوده که در حیطه کاری‌ام برداشتم. ما با «ولایت عشق» توانستیم به ساحت مقدسی که در مملکت‌مان بسیار زیبا و والاست نزدیک شویم و گمانم این است که این اثر برای تمامی دست‌اندرکاران «ولایت عشق» قدم بزرگی بود، به ویژه برای افرادی مثل مهدی فخیم‌زاده که نقش عمده‌تری در کار داشتند.

بازیگر نقش امام رضا(ع) در سریال «ولایت عشق» همچنین تصریح کرد: آقای فخیم‌زاده به عنوان کارگردان چندین سال جهت ساخت این مجموعه ممارست به خرج داد و از تجربیاتش استفاده کرد و در نهایت توانست کار موفقی شود و همین برای ما کافی است.

او خاطرنشان کرد: در نهایت پس از زحمات فراوان دیدیم که مهدی فخیم‌زاده در مجموع در ارائه چنین تأثیری کاملا موفق بود و من هم به عنوان بازیگر نقش اصلی این شانس و بخت را در دوره بازیگری‌ام داشتم که به دلایلی چنین نقشی به من پیشنهاد شود. به هر حال باید بگویم خوشحالم که با ایفای نقشم در «ولایت عشق» قدم مثبتی برداشته شد. امیدوارم این امر تداوم داشته باشد.

نعمتی از باز پخش چندین باره «ولایت عشق» چه احساسی دارد؟

نعمتی در بخشی دیگر از گفت‌وگوی خود درباره‌ی بازپخش چندین‌باره سریال «ولایت عشق» به خبرنگار ایسنا گفت: این سریال ده‌ها بار با مونتاژهای مختلف در زمان‌های مختلف پخش شده است و در جاهای مختلف به غلط از آن استفاده شده است. در اینجا سوال من این است که نمی‌دانم تلویزیون از این بابت چقدر برای خودش این حق را قائل است که هر کاری دلش می‌خواهد انجام دهد.

او ادامه داد: اخیرا در یک کاست در یکی از سی‌دی‌ها اشعار خانم جوانی به نام خانم احمدی را خواندم. این کار با موسیقی بهزاد عبدی به بازار آمد و جالب اینجاست که کاری که هنوز یک سال از انتشار آن نگذشته ما می‌بینیم که ناگهان در یک برنامه تلویزیونی از آن استفاده شده است و در نهایت با کمال رشادت در تیتراژ اسم ما را آورده‌اند، در حالی که من اصلا نمی‌دانستم که تلویزیون می‌خواهد آن‌ها را پخش کند.

این بازیگر تصریح کرد: نمی‌دانم در دنیای حرفه‌ای چقدر این دستبردها و حقوق‌ دیگران را نشناختن می‌خواهد جریان پیدا کند. به همین خاطر پخش سریال «ولایت عشق» که تاکنون ده‌ها بار انجام شده است، خیلی برایم خوشایند نیست. در اینجا باید بگویم زمانی که کمیت کار را به قدری افزایش می‌دهیم که کوچکترین دسترسی به مسائل کیفی نداریم،‌ نتیجه همین می‌شود و در نهایت چند صد فیلم تلویزیونی می‌بینیم که به یک بار دیدن هم نمی‌ارزد چه برسد که بارها از کانال‌های مختلف بازپخش شود. کیفیت سریال سازی حال حاضر تلویزیون از زبان فرخ نعمتی

این بازیگر تئاتر و تلویزیون در ادامه درباره اینکه فکر نمی‌کنید سریال‌سازی نسبت به گذشته ضعیف شده است؟ توضیح داد: گاهی اوقات یک نوع از کارهایی ساخته می‌شوند که از ابتدا مشخص است که در جهت مطلوبی پیش نخواهد رفت. در اینجا باید گفت، برای هر کاری نیاز به یکسری مقدمات است و ما می‌توانیم حداقل این را یاد بگیریم که به عنوان مثال نمی‌شود با یک گردو برای 15 نفر فسنجان تهیه کرد. بر این اساس به اعتقاد من هر چیزی نیاز به ابزار خودش دارد برای اینکه بتواند شکل بگیرد. گاهی با امکانات ابتدایی کارهایمان را پیش می‌بریم در حالی که نباید این اتفاق بیافتد.

ما در کارهای هنری‌مان هم تجربه ساخت فیلم‌های هشت میلی‌متری و هم 16 میلی‌متری را داشتیم که تفاوت‌های آشکاری با هم داشتند. امروزه که با دوربین عکاسی فیلم‌سازی می‌شود و با موبایل هر اقدامی را انجام می‌دهند کمی مرزها از بین رفته است و گاهی اوقات می‌بینیم که در یک کانال یک کار بسیار باارزش پخش می‌شود و در مقابل در شبکه دیگری یک کار دیگر می‌بینیم که باعث تعجب‌مان است که مثلا دست‌اندرکاران همان سازمان چطور به هر دو کار رضایت می‌دهند و فکر می‌کنند سلیقه مردم اینقدر متفاوت است!

تلویزیون ما رسما خالی از تئاتر است

وی ادامه داد:‌ به نظرم ما در تلویزیون کارهای خوب هم می‌بینیم. ما باید به کارهایی که در حال حاضر داریم با بسط بیشتری نگاه کنیم. البته نمی‌خواهم بگویم روال رو به رشد است، خیر تلویزیون واقعا گاهی حرکاتی انجام می‌دهد که در جهت ضربه زدن به کلیت سینما و هنر نمایش است. از نمایش حرف نزنید که تلویزیون ما رسما خالی از تئاتر است اما ما می‌بنیم که مثلا در زمینه سریال که این روزها با اقبال عمومی مواجه شده است و کم‌کم خودش را نشان می‌دهد. به عنوان مثال وقتی می‌بنیم که فیلم‌های ویدیویی را دیگر کسی در بقالی‌ها خریداری نمی‌کند و فروش لازم را ندارند، فکر می‌کنیم مردم چیزهای بهتری می‌خواهند و ای کاش کمی مسؤولان ما به این موضوع فکر کنند.نعمتی به همراه همسرش در یک سریال ایفای نقش می‌کند

نعمتی در پایان گفت‌وگوی خود با اشاره به کارهای جدیدش در تلویزیون گفت:‌ به عنوان فردی که کار حرفه‌ای انجام می‌دهم، تقریبا در تلویزیون این روزها بیکار نیستم. در حال حاضر هم یک سریال آماده پخش دارم که فکر می‌کنم مراحل پایان تصویربرداری‌اش در حال سپری شدن است. در یک سریال به کارگردانی حجت قاسم‌زاده اصل ایفای نقش داشتم که اسمش «یادآوری» است اما ممکن است تغییر کند. در این سریال در کنار همسرم نقش یک زوج را بازی می‌کنیم اما نمی‌دانم از چه شبکه‌ای قرار است پخش شود.

 «ولایت عشق» سریالی است که به کارگردانی مهدی فخیم زاده،در سال ۱۳۷۹ حول محور داستان زندگی علی بن موسی الرضا از شبکه اول سیما به روی آنتن رفت.

فرخ نعمتی، محمد صادقی، اکبر زنجانپور، داوود رشیدی، فتحعلی اویسی، بیتا فرهی، مریلا زارعی، دانیال حکیمی، بیژن امکانیان، رامبد جوان، لادن طباطبایی، عنایت بخشی، مهدی فخیم زاده و ... از بازیگران اصلی این سریال هستند.

موضوع داستان سریال «ولایت عشق» درباره زندگی امام علی بن موسی الرضا (ع) و آوردن ایشان به مرو و دوران سخت نیابت ایشان و شهادتش است.

خبرگزاری ایسنا


نوع مطلب : مشاهیر اسلامی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
نظرات ()
پنجشنبه 9 آبان 1392 10:36 ب.ظ
سلام وبت خیلی قسنگه خیلی خوشم امد خسته نباشی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی