تبلیغات
دنیای اسلام - عکسی بسیار زیبا هوایی از بارش باران بر روی یک شهر + تمام آیات قرآن درباره آب
 
دنیای اسلام
عکس ها و مطالب و پاسخ به سوالات دینی روز
درباره وبلاگ


اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
حسین بیشتر از آب تشنه لبیک بود

افسوس که بجای افکارش زخمهای تنش را نشانمان دادند

و بزرگترین دردش را بی آبی نامیدند!
دکتر شریعتی

الحمد لله الذی جعلنا من المتمسكین بولایة امیر المؤمنین علی ابن ابیطالب و اولاده المعصومین علیهم السلام

مدیر وبلاگ : فرزانه
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
چرا مسلمان هستید؟ (علت اصلی)

22.بقره
 آنکس که زمین را بستر شما قرار داد و آسمان (جو زمین) را همچون سقفی بر بالای سر شما و از آسمان آبی فرو فرستاد، و بوسیله آن میوه‏ها را پرورش داد، تا روزی شما باشد، بنابر این برای خدا شریکهائی قرار ندهید در حالی که می‏دانید (هیچ یک از این شرکاء و بتان نه شما را آفریده‏اند و نه شما را روزی می‏دهند).


 


29.بقره
 او خدائی است که همه آنچه (از نعمتها) در زمین وجود دارد، برای شما آفریده سپس به آسمان پرداخت، و آنها را به صورت هفت آسمان مرتب نمود و او به هر چیز آگاه است.


 


74.بقره
 سپس دلهای شما بعد از این جریان سخت شد، همچون سنگ، یا سختتر!، چرا که پاره‏ای از سنگها می‏شکافد و از آن نهرها جاری می‏شود، و پاره‏ای از آنها شکاف بر می‏دارد و آب از آن تراوش می‏کند، و پاره‏ای از خوف خدا (از فراز کوه) به زیر می‏افتد (اما دلهای شما نه از خوف خدا می‏طپد و نه سرچشمه علم و دانش و عواطف انسانی است) و خداوند از اعمال شما غافل نیست.


 

164.بقره
 در آفرینش آسمانها و زمین، و آمد و شد شب و روز، و کشتیهائی که در دریا به سود مردم در حرکتند، و آبی که خداوند از آسمان نازل کرده، و با آن زمین را پس از مرگ زنده نموده و انواع جنبندگان را در آن گسترده و (همچنین) در تغییر مسیر بادها و ابرهائی که در میان زمین و آسمان معلقند، نشانه‏هائی است (از ذات پاک خدا و یگانگی او) برای مردمی که عقل دارند و می‏اندیشند.


 


43. نساء
ای کسانی که ایمان آورده‏اید در حالی که مست هستید به نماز نزدیک نشوید تا بدانید چه می‏گوئید و همچنین هنگامی که جنب هستید، مگر اینکه مسافر باشید، تا غسل کنید، و اگر بیمارید یا مسافر و یا قضای حاجت کرده‏اید و یا با زنان آمیزش جنسی داشته‏اید و در این حال آب (برای وضو و غسل) نیابید با خاک پاکی تیمم کنید، به این طریق که صورتها و دستها را با آن مسح کنید، خداوند بخشنده و آمرزنده است.


 

99.انعام
 او کسی است که از آسمان آبی نازل کرد و بوسیله آن گیاهان گوناگون رویانیدیم، از آن ساقه‏ها و شاخه‏های سبز خارج ساختیم و از آنها دانه‏های متراکم، و از شکوفه نخل خوشه‏ها با رشته‏های باریک بیرون فرستادیم و باغها از انواع انگور و زیتون و انار شبیه به یکدیگر و بی‏شباهت هنگامی که میوه می‏کند به میوه آن و طرز رسیدنش بنگرید که در آن نشانه‏هائی برای افراد با ایمان است.


 

50.اعراف
 و دوزخیان، بهشتیان را صدا می‏زنند که (محبت کنید) و مقداری آب یا از آنچه خدا به شما روزی داده به ما ببخشید، آنها (در پاسخ) می‏گویند خداوند اینها را بر کافران تحریم کرده است.


 

57.اعراف
 او کسی است که بادها را پیشاپیش (باران) رحمتش می‏فرستد تا زمانی که ابرهای سنگین بار را (بر دوش خود) حمل کنند در این هنگام آنها را به سوی سرزمینهای مرده می‏فرستیم و به وسیله آن آب (حیاتبخش) نازل می‏کنیم و با آن از هر گونه میوه‏ای (از خاک تیره) بیرون می‏آوریم؟ و اینگونه (که زمینهای مرده را زنده کردیم) مردگان را (نیز در قیامت) زنده می‏کنیم تا متذکر شوید.


 

 11.انفال
 (به خاطر بیاورید) هنگامی را که خواب سبکی که مایه آرامش از ناحیه خدا بود شما را فرو گرفت و آبی از آسمان برای شما فرو فرستاد تا با آن شما را پاک و پلیدی شیطان را از شما دور سازد و دلهای شما را محکم و گامها را با آن ثابت دارد.


 

24.یونس
 زندگی دنیا همانند آبی است که از آسمان نازل کرده‏ایم که بر اثر آن گیاهان گوناگون که مردم و چهار پایان از آن می‏خورند، می‏روید، تا زمانی که روی زمین زیبائی خود را (از آن) گرفته و تزیین می‏گردد و اهل آن مطمئن می‏شوند که می‏توانند از آن بهره‏مند گردند (ناگهان) فرمان ما شب هنگام یا در روز (برای نابودی آن) فرا می‏رسد (سرما یا صاعقه‏ای را بر آن مسلط می‏سازیم) و آنچنان آنرا درو می‏کنیم که (گوئی) هرگز نبوده است اینچنین آیات خود را برای گروهی که تفکر می‏کنند شرح می‏دهیم.


 

7.هود
 او کسی است که آسمانها و زمین را در شش روز (شش دوران) آفرید و عرش (قدرت) او بر آب قرار داشت، (بخاطر این آفرید) تا شما را آزمایش کند تا کدامیک عملتان بهتر است و اگر بگوئی شما بعد از مرگ برانگیخته می‏شوید مسلما کافران می‏گویند این سحر آشکاری است!.


 

43.هود
 گفت به کوهی پناه می‏برم تا مرا از آب حفظ کند، گفت امروز هیچ حافظی در برابر فرمان خدا نیست، مگر آن کس را که او رحم کند، در این هنگام موجی در میان آندو حائل شد و او در زمره غرق‏شدگان قرار گرفت.


 

44.هود
 و گفته شد ای زمین آبت را فرو بر، و ای آسمان خودداری کن، و آب فرو نشست و کار پایان یافت، و (کشتی) بر (دامنه کوه) جودی پهلو گرفت و (در این هنگام) گفته شد: دور باد قوم ستمگر!


 

4.رعد
 و در روی زمین قطعاتی در کنار هم قرار دارد که با هم متفاوتند و باغهائی از انگور، و زراعت، و نخلها، که گاهی بر یک پایه می‏رویند و گاهی بر دو پایه، همه آنها از یک آب سیراب می‏شوند و با اینحال بعضی از آنها را از جهت میوه بر دیگری برتری می‏دهیم، در اینها نشانه‏هائی است برای آنها که عقل خویش را بکار می‏گیرند.


 

14.رعد
 دعوت حق از آن او است و کسانی که (مشرکان) غیر از خدا می‏خوانند به دعوت آنها پاسخ نمی‏گویند، آنها همچون کسی هستند که کفهای خود را به سوی آب می‏گشاید تا آب بدهانش برسد و هرگز نخواهد رسید، و دعای کافران جز در ضلال (و گمراهی) نیست!


 


17.رعد
 خداوند از آسمان آبی فرستاد و از هر دره و رودخانه‏ای به اندازه آنها سیلابی جاری شد، سپس سیل بر روی خود کفی حمل کرد - و از آنچه (در کوره‏ها) برای بدست آوردن زینت آلات یا وسائل زندگی آتش روی آن روشن می‏کنند نیز کفهائی مانند آن به وجود می‏آید - اما کفها به بیرون پرتاب می‏شوند ولی آنچه به مردم سود می‏رساند (آب یا فلز خالص) در زمین می‏ماند خداوند اینچنین مثال می‏زند.


 

16.رعد
 به دنبال او جهنم خواهد بود و از آب بد بوی متعفنی نوشانده می‏شود.


 

32.ابراهیم
 خداوند همان کسی است که آسمانها و زمین را آفریده و از آسمان آبی نازل کرده و با آن میوه‏ها (ی مختلف) را خارج ساخت و روزی شما قرار داد و کشتی را مسخر شما گردانید تا بر صفحه دریا به فرمان او حرکت کنند و نهرها را (نیز) مسخر شما گرداند.


 

22.حجر
 ما بادها را برای تلقیح (ابرها و بهم پیوستن و بارور ساختن آنها) فرستادیم، و از آسمان آبی نازل کردیم با آن سیراب ساختیم، در حالی که شما توانائی حفظ و نگهداری آن را نداشتید.


 

10.نحل
 او کسی است که از آسمان آبی فرستاد که شرب شما از آن است، و گیاهان و درختان که حیوانات خود را در آن به چرا می‏برید نیز از آن است.


 

65.نحل
 خداوند از آسمان آبی فرستاد، و زمین را بعد از آنکه مرده بود حیات بخشید در این نشانه روشنی است برای جمعیتی که گوش شنوا دارند!


 

45.کهف
 زندگی دنیا را برای آنها به آبی تشبیه کن که از آسمان فرو می‏فرستیم، و به وسیله آن گیاهان زمین، سرسبز و درهم فرو می‏روند، اما بعد از مدتی می‏خشکند، به گونه‏ای بادها آنها را به هر سو پراکنده می‏کنند، و خداوند بر هر چیز توانا است .


 

53.طه
 همان خداوندی که زمین را برای شما محل آسایش قرار داد، و راههائی در آن ایجاد کرد و از آسمان آبی فرستاد که به وسیله آن انواع گوناگون گیاهان مختلف را (از خاک تیره) برآوردیم.


 

30.انبیاء
 آیا کافران ندیدند که آسمانها و زمین به هم پیوسته بودند و ما آنها را از یکدیگر باز کردیم؟، و هر چیز زنده‏ای را از آب قرار دادیم، آیا ایمان نمی‏آورند!


 

5.حج
 ای مردم اگر در رستاخیز شک دارید (به این نکته توجه کنید که) ما شما را از خاک آفریدیم، سپس از نطفه، و بعد از خون بسته شده، سپس از مضغه (چیزی شبیه گوشت جویده) که بعضی دارای شکل و خلقت است و بعضی بدون شکل، هدف این است که ما برای شما روشن سازیم (که بر هر چیز قادریم) و جنین‏هائی را که بخواهیم تا مدت معینی در رحم مادران قرار می‏دهیم (و آنچه را بخواهیم ساقط می‏کنیم) بعد شما را به صورت طفل بیرون می‏فرستیم، سپس هدف این است که به حد رشد و بلوغ برسید، در این میان بعضی از شما می‏میرند و بعضی آن قدر عمر می‏کنند که به بدترین مرحله زندگی و پیری می‏رسند آنچنان که چیزی از علوم خود را به خاطر نخواهند داشت (از سوی دیگر) زمین را (در فصل زمستان) خشک و مرده می‏بینی، اما هنگامی که باران را بر آن فرو می‏فرستیم به حرکت در می‏آید و نمو می‏کند، و انواع گیاهان زیبا را می‏رویاند.


 


63.حج
 آیا ندیدی خداوند از آسمان آبی فرستاد و زمین (بر اثر آن) سر سبز و خرم می‏گردد؟ و خداوند لطیف و خبیر است.


 

18.مومنون
 و از آسمان آبی به اندازه معین نازل کردیم و آنرا در زمین (در مخازن مخصوصی) ساکن نمودیم و ما بر از بین بردن آن کاملا قادریم.


 

39.نور
 و کسانی که کافر شدند اعمالشان همچون سرابی است در یک کویر، که انسان تشنه آنرا از دور آب می‏پندارد، اما هنگامی که به سراغ آن می‏آید چیزی نمی‏یابد! و خدا را نزد آن می‏یابد و حساب او را صاف می‏کند، و خداوند سریع الحساب است!


 

45.نور
 و خداوند هر جنبنده‏ای را از آبی آفرید، گروهی از آنها بر شکم خود راه می‏روند، و گروهی بر دو پای خود، و گروهی بر چهار پا راه می‏روند، خداوند هر چه را اراده کند می‏آفریند، چرا که خدا بر همه چیز تواناست.


 

48.فرقان
 و او کسی است که بادها را بشارتگرانی پیش از رحمتش فرستاد و از آسمان آبی پاک کننده نازل کردیم.


 

54.فرقان
او کسی است که از آب انسانی را آفرید او را نسب و سبب قرار داد (و نسل او را از این دو طریق گسترش داد) و پروردگار تو همواره قادر است.


 

60.نمل
 آیا بتهائی که معبود شما هستند بهترند یا کسی که آسمان و زمین را آفریده؟، و برای شما از آسمان آبی فرستاد که با آن باغهائی زیبا و سرورانگیز رویاندیم، و شما قدرت نداشتید درختان آنرا برویانید، آیا معبود دیگری با خداست؟ نه، آنها گروهی هستند که (از روی نادانی) مخلوقات خدا را در ردیف او قرار می‏دهند.


 

63.عنکبوت
 و اگر از آنها بپرسی چه کسی از آسمان آبی نازل کرد و به وسیله آن زمین را بعد از مردنش احیا نمود؟ می‏گویند: الله، بگو ستایش مخصوص خداست، اما اکثر آنها نمی‏دانند.


 

24.روم
 و از آیات او این است که برق (و رعد) را به شما نشان می‏دهد که هم مایه ترس است و هم امید (ترس از صاعقه، و امید به نزول باران) و از آسمان آبی فرو می‏فرستد که زمین را بعد از مردن به وسیله آن زنده می‏کند، در این نشانه‏هائی است برای جمعیتی که عقل خود را به کار می‏گیرند.


 

 48.روم
 خداوند همان کسی است که بادها را می‏فرستد تا ابرهائی را به حرکت درآورند، سپس آنها را در پهنه آسمان آن گونه که بخواهد می‏گستراند، و متراکم می‏سازد در این هنگام دانه‏های باران را می‏بینی که از لابلاهای آن خارج می‏شوند، هنگامی که این (باران حیاتبخش) را به هر کس از بندگانش که بخواهد می‏رساند خوشحال می‏شوند.


 

10.لقمان
 آسمانها را بدون ستونی که قابل رؤیت باشد آفرید، و در زمین کوههائی افکند تا شما را به لرزه در نیاورد، و از هر گونه جنبنده روی آن منتشر ساخت، و از آسمان آبی نازل کردیم، و به وسیله آن در روی زمین انواع گوناگونی از جفتهای گیاهان پر ارزش رویاندیم.


 

8.سجده
 سپس نسل او را از عصاره‏ای از آب ناچیز و بی قدر خلق کرد.


 

27.سجده
 آیا ندیدند که ما آب را به سوی زمینهای خشک می‏رانیم، و به وسیله آن زراعتهائی می‏رویانیم که هم چهارپایانشان از آن می‏خورند و هم خودشان تغذیه می‏کنند، آیا نمی‏بینند؟!


 

27.فاطر
 آیا ندیدی خداوند از آسمان آبی فرو فرستاد که به وسیله آن میوه‏هائی (از زمین) خارج ساختیم با الوان گوناگون و از کوهها نیز (به لطف پروردگار) جاده‏هائی آفریده شده به رنگ سفید و سرخ با الوان مختلف، و (گاه) به رنگ کاملا سیاه!


 

21.زمر
 آیا ندیدی که خداوند از آسمان آبی فرستاد، و آن را به صورت چشمه‏هائی در زمین وارد نمود سپس با آن زراعتی را خارج می‏سازد که الوان مختلف دارد بعد این گیاه خشک می‏شود، به گونه‏ای که آن را زرد و بی‏روح می‏بینی، سپس آن را در هم می‏شکند و خرد می‏کند، در این ماجرا تذکری برای صاحبان مغز است.


 

11.زخرف
 و آن کسی که از آسمان آبی فرستاد به مقدار معین، و به وسیله آن سرزمین مرده را حیات شیدیم، و همینگونه در قیامت زنده می‏شوید!


 

15.محمد
 توصیف بهشتی که به پرهیزگاران وعده داده شده چنین است که در آن نهرهائی از آب صاف و خالص است که بدبو نشده. و نهرهائی از شیر که طعم آن دگرگون نگشته، و نهرهائی از شراب (طهور) که مایه لذت نوشندگان است، و نهرهائی از عسل مصفی، و برای آنها در آن از تمام انواع میوه‏ها وجود دارد (و از همه بالاتر) آمرزشی است از سوی پروردگارشان، آیا چنین کسانی همانند کسانی هستند که همیشه در آتش دوزخند و از آب جوشان نوشانده می‏شوند که امعاء آنها را از هم متلاشی می‏کند؟!


 

9.ق
 و از آسمان آبی پر برکت فرستادیم و به وسیله آن باغها و دانه‏هائی را که درو می‏کنند رویاندیم.


 

11.قمر
 در این هنگام درهای آسمان را گشودیم و آبی فراوان و پی در پی فرو بارید.


 

12.قمر
 و زمین را شکافتیم و چشمه‏های زیادی بیرون فرستادیم، و این دو آب به اندازه‏ای که مقدر بود با هم درآمیختند.


 


28.قمر
 و به آنها خبر ده که آب (قریه) باید در میان آنها تقسیم شود (یک روز سهم ناقه، و یکروز برای آنها) و هر یک در نوبت خود باید حاضر شوند.


 


31.واقعه
 و در کنار آبشارها.


 


68.واقعه
 آیا به آبی که می‏نوشید اندیشیده‏اید؟


 

30.ملک
 بگو: به من خبر دهید اگر آبهای (سرزمین) شما در زمین فرو رود چه کسی می‏تواند آب جاری در دسترس شما قرار دهد؟


 

16.جن
 و اگر آنها (جن و انس) بر طریقه (ایمان) استقامت ورزند ما آنها را با آب فراوان سیراب می‏کنیم.


 

20.مرسلات
 آیا شما را از آبی پست و ناچیز نیافریدیم؟


 

27.مرسلات
 و در آن کوههای استوار و بلند قرار دادیم، و آبی گوارا به شما نوشاندیم.


 

14.نباء
 و از ابرهای باران‏زا آبی فراوان نازل کردیم.


 

30/31.نازعات
 و زمین را بعد از آن گسترش داد.
آبش خارج کرد و چراگاهش را آماده ساخت.


 

25.عبس
 ما آب فراوانی از آسمان فروریختیم!


 

5/6.طارق
 انسان باید نگاه کند که از چه چیز آفریده شده؟!


 

از یک آب جهنده آفریده شده استنوع مطلب : قرآن، قدرت خدا، 
برچسب ها : باران، باران باریدن، بارندگی، باریدن باران، عکس بارش باران، عکس بارندگی، عکس باریدن، عکس باریدن باران، عکس بسیار دیدنی، عکس جذاب، عکس دیدنی، عکس زیبا، عکس زیبای باران، قدرت خدا، دنیای اسلام، بارش، ش، شبنم، آب، باران در قرآن، ماء، عکسهای زیبا، تصویری زیبا، خدا، نشانه های خدا، نور، آیات قرآن درباره آب، آیات قرآن، درباره آب، عکسی بسیار زیبا، عکس هوایی، بارش باران بر روی یک شهر، عکسی زیبا، هفت آسمان، آسمانها، حیات، زندگی،
لینک های مرتبط :
نظرات ()
سه شنبه 13 آذر 1397 04:56 ب.ظ

Reliable info. Thanks a lot!
canadian discount cialis cialis 5mg prix tadalafil 20mg cialis pills cialis professional from usa bulk cialis generic cialis at the pharmacy bulk cialis cialis pas cher paris non 5 mg cialis generici
دوشنبه 12 آذر 1397 05:18 ق.ظ

Wonderful write ups. Thanks a lot.
achat cialis en europe buying cialis on internet cialis 5 mg schweiz we choice cialis pfizer india dose size of cialis callus ou acheter du cialis pas cher i recommend cialis generico recommended site cialis kanada callus
شنبه 10 آذر 1397 04:30 ق.ظ

Thanks a lot. Useful stuff!
female cialis no prescription cialis usa cost cialis lilly tadalafi import cialis acquistare cialis internet 40 mg cialis what if i take cialis generico in farmacia cialis ahumada the best choice cialis woman cialis dose 30mg
جمعه 9 آذر 1397 05:15 ب.ظ

Incredible all kinds of excellent information.
cialis savings card order generic cialis online order generic cialis online cialis online deutschland generic cialis review uk cialis 5 mg buy 200 cialis coupon cialis sicuro in linea buy online cialis 5mg cialis baratos compran uk
جمعه 9 آذر 1397 05:30 ق.ظ

Truly plenty of great advice.
if a woman takes a mans cialis how much does a cialis cost compare prices cialis uk cialis tadalafil cialis generico lilly order a sample of cialis cialis online napol cialis daily cialis professional from usa cheap cialis
پنجشنبه 8 آذر 1397 06:09 ب.ظ

You actually mentioned it superbly!
tadalafil tablets brand cialis generic click now cialis from canada cialis online nederland cialis price in bangalore prezzo cialis a buon mercato viagra or cialis generico cialis mexico prices for cialis 50mg cialis kaufen bankberweisung
پنجشنبه 8 آذر 1397 06:19 ق.ظ

This is nicely expressed! !
cialis 5 mg scheda tecnica safe dosage for cialis cialis kaufen cialis canada on line fast cialis online cialis kaufen prices for cialis 50mg online cialis cialis dose 30mg cialis rezeptfrei
چهارشنبه 7 آذر 1397 05:17 ب.ظ

Regards, Ample data.

try it no rx cialis sialis buy cialis uk no prescription venta de cialis canada cialis without a doctor's prescription cialis rckenschmerzen acquistare cialis internet click here cialis daily uk ou trouver cialis sur le net we recommend cialis info
چهارشنبه 7 آذر 1397 05:44 ق.ظ

Thanks a lot. I value it!
cialis usa cost cost of cialis per pill viagra vs cialis vs levitra cialis rckenschmerzen comprar cialis navarr american pharmacy cialis prix de cialis prezzo di cialis in bulgaria click now cialis from canada generic cialis soft gels
جمعه 20 مهر 1397 12:23 ب.ظ

You suggested this terrifically.
levitra buy levitra levitra 20 mg levitra prices buy levitra levitra online cheap 20mg levitra levitra without a doctor prescription buy levitra levitra 20 mg bayer prezzo
سه شنبه 10 مهر 1397 08:55 ب.ظ

Whoa lots of helpful material!
cialis 05 we like it safe cheap cialis look here cialis cheap canada 5 mg cialis coupon printable cialis kaufen bankberweisung cialis lilly tadalafi prix de cialis cialis australia org cialis wir preise usa cialis online
یکشنبه 8 مهر 1397 09:13 ب.ظ

Amazing information. With thanks!
import cialis i recommend cialis generico tadalafil generic get cheap cialis cialis super kamagra cialis et insomni cialis online deutschland when will generic cialis be available cialis 5 mg scheda tecnica generic low dose cialis
چهارشنبه 14 شهریور 1397 06:16 ق.ظ

Great forum posts. Regards!
canadian pharmacies pharmacy canada 24 is trust pharmacy in canada legitimate safe canadian online pharmacies online pharmacies tech school drugstore online shopping drugstore online shopping canadian pharmacies buy viagra usa rx from canada
سه شنبه 13 شهریور 1397 10:01 ق.ظ

Position clearly considered!.
how can you buy viagra buy generic viagra cheap online order viagra buy viagra at can u buy viagra over the counter buy viagra where cheap generic viagra uk buy viagra discount viagra purchase uk where to buy generic viagra online
دوشنبه 12 شهریور 1397 08:26 ق.ظ

Kudos! Lots of facts.

cialis 20mg cialis tablets 5 mg cialis coupon printable cialis 10 doctissimo cialis usa cost buy name brand cialis on line cialis savings card buy cialis online nz usa cialis online where cheapest cialis
سه شنبه 23 مرداد 1397 06:10 ق.ظ

This is nicely expressed! !
can you buy viagra at the store cheapest place to buy viagra online order viagra cheap where can you buy viagra uk is it illegal to buy viagra online get viagra prescription online buy viagra walgreens buy viagra 100mg buy viagra online discount get a prescription online for viagra
دوشنبه 22 مرداد 1397 09:51 ب.ظ

Cheers! Good information.
generico cialis mexico cialis generico in farmacia legalidad de comprar cialis cialis kaufen cialis diario compra cialis alternative cilas cialis coupons printable cost of cialis cvs cialis y deporte
دوشنبه 7 خرداد 1397 09:10 ق.ظ

You've made the point.
generic cialis tadalafil cialis 5mg billiger cialis 20 mg acheter du cialis a geneve prices for cialis 50mg purchase once a day cialis cialis for bph bulk cialis cialis professional yohimbe cialis australia org
جمعه 7 اردیبهشت 1397 11:52 ب.ظ

This is nicely expressed! !
cialis farmacias guadalajara cialis generico lilly buy cialis side effects of cialis cialis arginine interactio cialis manufacturer coupon cialis daily cialis generique prix cialis once a da tesco price cialis
سه شنبه 4 اردیبهشت 1397 07:15 ب.ظ

With thanks! Wonderful stuff!
where do you buy viagra buy viagra mexico cheap generic viagra online where to buy real viagra usa online pharmacy where to buy viagra on line where to buy viagra for women buy viagra without a prescription online where do you buy viagra buy viagra online pharmacy
شنبه 18 فروردین 1397 09:28 ق.ظ

Cheers! An abundance of tips!

buy name brand cialis on line cialis price in bangalore achat cialis en itali sublingual cialis online achat cialis en suisse prix cialis once a da generic cialis cialis diario compra canada discount drugs cialis cialis coupons printable
شنبه 4 فروردین 1397 09:08 ق.ظ

This is nicely put! !
prezzo di cialis in bulgaria prices on cialis 10 mg interactions for cialis bulk cialis cialis patentablauf in deutschland cialis 5 mg para diabeticos cialis 10 doctissimo cialis lilly tadalafi costo in farmacia cialis buy brand cialis cheap
دوشنبه 28 اسفند 1396 03:03 ب.ظ

Wonderful material, Kudos.
price cialis per pill opinioni cialis generico canadian drugs generic cialis we recommend cheapest cialis precios de cialis generico tadalafil 10 mg price cialis per pill buy online cialis 5mg estudios de cialis genricos cialis e hiv
یکشنبه 2 مهر 1396 12:47 ق.ظ
Hi to all, the contents present at this website are in fact amazing for people experience, well, keep up the nice work fellows.
یکشنبه 15 مرداد 1396 02:42 ب.ظ
naturally like your website however you need to take a look at the spelling on quite a few of your posts.
A number of them are rife with spelling issues
and I find it very bothersome to inform the truth nevertheless I'll surely come back again.
چهارشنبه 4 مرداد 1396 05:45 ق.ظ
I pay a quick visit day-to-day a few sites and sites to read articles or reviews, however
this web site gives feature based content.
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 07:47 ق.ظ
I'm not sure exactly why but this website is loading very slow for me.
Is anyone else having this problem or is it
a problem on my end? I'll check back later on and see
if the problem still exists.
سه شنبه 22 فروردین 1396 02:55 ب.ظ
Pretty great post. I just stumbled upon your blog
and wanted to mention that I have really loved surfing around your weblog posts.
In any case I'll be subscribing in your rss feed and I am hoping you write again soon!
یکشنبه 20 فروردین 1396 06:29 ق.ظ
An impressive share! I have just forwarded this onto a colleague who was doing a little
homework on this. And he in fact bought me breakfast simply because I stumbled upon it for him...

lol. So let me reword this.... Thanks for the meal!!

But yeah, thanks for spending the time to talk about this topic here on your website.
یکشنبه 20 فروردین 1396 12:32 ق.ظ
That is a great tip especially to those new to the blogosphere.
Brief but very accurate info… Thank you for sharing this one.
A must read article!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی